- Odmienione oblicze szkoły w Grabiu
- Lekcja w piekarni
- Ślubowanie 2014
- Teatrzyk pt. "Maciuś strażakiem"
- Teatrzyk pt. "Baśń o złotym ptaku"
- Warsztaty plastyczne
- Tradycje bożonarodzeniowe
- Hej kolęda, kolęda
- Jasełka "1:0 dla Nieba"
- Zielone lekcje
- Święto Babci i Dziadka
- Wycieczka do Krakowa
- Zajęcia na UP
- Wycieczka do Krakowa 2
- Żeglarskie wyzwania
- Światowy Dzień Mleka
- Wielkie szkolne śniadanie
- Majsterkujemy w Castoramie
- Wybory do SU
- Apel z okazji KEN
- Święto szkoły, Ślubowanie kl I
- Apel z okazji Święta Niepodległości
- Wieczornica w Domu Kultury w Grabiu
Zielone lekcje
„Zielone lekcje” lekcja przyrody na żywo.
15 stycznia 2015 roku odbyły się w naszej szkole wyjątkowe, żywe lekcje przyrody. Spotkały się one z wielkim zainteresowaniem, ponieważ naszymi gośćmi były żywe ptaki i ich opiekunowie. Dzieci w atrakcyjny i niekonwencjonalny sposób uczyły się o życiu i roli ptaków w środowisku z grupy sów, sokołów i jastrzębi.
W szkole gościliśmy:
- HUGO - puchacza belgijskiego, dostojnego ptaka, dzięki któremu dzieci wiedzą jak widzi i słyszy sowa,
- FIONĘ – sowę płomykówkę, która jest naszym rodzinnym ptakiem. Potrafi ona polować w zupełnych ciemnościach, wykorzystując wyłącznie zmysł słuchu. Pomagają jej w tym koncentrycznie ustawione pióra na buzi nazywane „szlara”.
- FLICKA – sokoła wędrownego; Gatunek ten w Polsce praktycznie całkowicie wyginął, ale dzięki staraniom wielu ludzi, a w szczególności sokolników, powoli wraca do naszego kraju. Aktualnie w Polsce jest 15 par lęgowych, czyli około 30stu sokołów.
- HEKTORA – pustułkę amerykańską. Gatunek ten jest najmniejszym i najliczniejszym sokołem.
- HARREGO – dzięki któremu dzieci wiedzą jak duży ptak potrafi w poszukiwaniu pożywienia bardzo zwinnie manewrować pomiędzy przeszkodami.
Chętne dzieci udawały drzewa i krzewy, a oswojony myszołów przelatywał slalomem pomiędzy dziećmi. Było to dla nich niesamowite przeżycie. Prowadzący zajęcia z dużym poczuciem humoru przedstawiali swoich podopiecznych i ciekawie opowiadali o ich cechach i zwyczajach. Sama prezentacja ptaków była niesamowita. Można je było zobaczyć w różnych sytuacjach - podczas układania (tresury), lotu i polowania. Ci, którzy znali odpowiedzi na trudne pytania, mogli pogłaskać ptaki. Dodatkowym wielkim przeżyciem na zakończenie zajęć była możliwość zrobienia sobie fotografii z sową płomykówką FIONĄ, która cierpliwie pozowała do wszystkich zdjęć. Tak ciekawie przekazane wiadomości i zdobyta wiedza na pewno na długo pozostaną w pamięci naszych uczniów.