•  Benefis naszej rodziny
          • Benefis naszej rodziny

• Szanowni Rodzice,

Nasza szkoła przystąpiła do kampanii społecznej Benefis naszej Rodziny. W ramach kampanii, zainicjowanej przez Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych „Solny Gwarek”,a finansowanej z budżetu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej, zostaną przeprowadzone zajęcia edukacyjne dla uczniów (wybrane klasy). Ich celem jest wzmacnianie u dzieci szacunku do rodziców i innych członków rodziny oraz poszukiwanie takich sposobów spędzania czasu razem, aby troszczyć się o wzajemne relacje.

Wiemy, że dla dzieci najważniejsi są rodzice, rodzina. Widzimy to nie tylko w naszej codziennej pracy z nimi, potwierdzają to również badania prowadzone w całej Polsce.

W ramach kampanii zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w konkursie, którego cele, a również zaproponowana forma, wydają się szczególnie ważne, potrzebne i atrakcyjne.

Konkurs polega na przygotowaniu i przeprowadzeniu „święta rodziny”, czasu, w którym zarówno dzieci, rodzice, jak i inni członkowie rodziny (babcie, dziadkowie, wujkowie i ciocie) mogą przeżyć radość ze wspólnego, rodzinnego bycia wyjątkowym, poczuć siłę relacji, które dają poczucie bezpieczeństwa, ujawnić (odkryć) talenty i twórcze zaangażowane.

Nagrodą za udział w konkursie z pewnością będzie satysfakcja ze wspólnego budowania silnej, kochającej się rodziny, ale także możliwość otrzymania karty podarunkowej do zrealizowania

w dowolnym sklepie.

Do zdobycia jest główna nagroda o wartości 2 000 zł, kilkanaście kart podarunkowych o wartości 1000, 500, 250 zł oraz 20 wyróżnień w postaci gier planszowych.

Regulamin konkursu dostępny jest na stronie internetowej kampanii: benefisrodzin.pl

UWAGA:

Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do dnia: 09.11.2022r. przez Koordynatora kampanii na terenie naszej szkoły Panią Bożenę Kowalczyk, pedagoga szkolnego.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na spotkanie informacyjne online w dniu 3 listopada 2022r. o godzinie 17.30. Link do spotkania: https://zoom.us/j/99893502584

• Wycieczka do Zoltar Park

• W dniu13 pździernika odbył się wyjazd integracyjny klasy VII do Centrum rozrywki Zoltar Park. Uczniowie wraz z opiekunami uczestniczyli w grze ruchowej "Laser tag" ,przeszli przez labirynt luster i odwiedzili salon gier.

Galeria zdjęć - kliknij Zoltar Park

• Wyniki konkursu szkolnego „Maciej Szarek- patron naszej szkoły”

• W konkursie wzięło udział 21 uczniów. Spośród nich jury, w skład którego wchodzili
            nauczyciele i pracownicy szkoły, wyłoniło zwycięzców.
            W kategorii klas I-III:
            Miejsce I- Maria Szewczyk z kl. III
            Miejsce II- Iga Bratek z kl. II
            Miejsce III- Milena Sporysz z kl. II.
            W kategorii klas IV-VIII:
            Miejsce I- Kacper Kalisz z kl. IV
            Miejsce II- Anna Humaj z kl. VIII
            Miejsce III- Aleksandra Grodowska z kl. VII
            Nagrody dla zwycięzców w postaci bonów do salonu Empik ufundowała Rada Rodziców.
            Pozostali uczestnicy konkursu:

KL. VIII
            DAWID SERWATKA

• Wycieczka do Kopalni Guido w Zabrzu

• W dniu 27 września, uczniowie klas 4,5,6,7,8 wzieli udział w wycieczce do Kopalni Guido w Zabrzu. Przewodnik przywitał się z nami słowami, którymi witają się górnicy – „szczęść Boże”. Była to bardzo interesująca wyprawa. Oglądając maszyny takie jak kombajny górnicze, słuchając ich odgłosów zobaczyliśmy jak wygląda praca górnika oraz jak bardzo jest niebezpieczna i ciężka.Zwiedzanie Kopalni Guido zakończyliśmy w budynku nadszybia, gdzie w sklepiku czekały na nas górnicze, śląskie pamiątki.

Galeria zdjęć - kliknij Kopalnia Guido