• Muzeum Przyrodniczego Instytutu Systematyki i Ewolucji Zwierząt oraz Museum Arcade, muzeum gier w Krakowie

• W dniu 26.03.2024r. klasa 7 i 8 wybrały się na wycieczkę do Muzeum Przyrodniczego Instytutu Systematyki i Ewolucji Zwierząt oraz Museum Arcade, muzeum gier w Krakowie.

W muzeum przyrodniczym mogliśmy dowiedzieć się różnych ciekawostek i informacji na temat roślin i życia zwierząt. Obejrzeliśmy wystawę ze szczątkami mamutów odkrytych u podnóża Kopca Kościuszki w Krakowie, wystawę poświęconą chrząszczom, europejskiej faunie leśnej, wysokogórskiej i jaskiniowej, zobaczyliśmy największe kraby na świecie oraz fluorescencyjne minerały. Zwiedziliśmy wystawę "Woda - podstawa Życia na Ziemi", która dotyczyła gatunków charakterystycznych dla ekosystemów wodnych z różnych zakątków świata. Jednak najbardziej urzekła nas mała żywa małpka, która była bardzo urocza i chętnie pozowała nam do zdjęć.

Natomiast w muzeum gier spędziliśmy czas o wiele bardziej rozrywkowo. Mogliśmy bawić się i grać na różnych maszynach, wiele z nich pochodziło z czasów naszych rodziców, więc mogliśmy chociaż w małym stopniu poczuć się tak, jakbyśmy odbyli podróż w czasie do dzieciństwa naszych rodziców.

Z całej wycieczki uczniowie byli bardzo zadowoleni.

Uczennica klasy 7 Julia Sufin