• Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR 2023

• Zapraszamy klasy II - VIII do udziału w konkursie matematycznym Kangur, który odbędzie się 16 marca 2023r. Koszt udziału to 14 zł zgłoszenia przyjmowane są do 26 stycznia 2023r.

Anna Bania

• Noc Biologów

• W piątek, 13 stycznia, chętni uczniowie z naszej szkoły uczestniczyli w Nocy Biologów na Uniwersytecie Jagiellońskim. Uczniowie brali udział w warsztatach pod tytułem „Magia wody” oraz w dwóch wykładach: „Rośliny na Marsie- fantazja czy realna przyszłość?” i „Małe (pszczoły) są piękne”. Ponadto podczas wystaw i pokazów uczniowie dowiedzieli się: Gdzie w kosmosie można szukać wody? Czym są i jak wyglądają niesporczaki? Jak odróżnić traszkę od jaszczurki? Co można zobaczyć spoglądając w oczy żmii? Czy żółwie zrzucają skórę? Czy papugi mogą być niebezpieczne? Co oglądać pod mikroskopem elektronowym i jaki daje obraz? Jak wyglądają koralowce tworzące rafy koralowe? Dzięki wystawie zwierząt terrariowych uczniowie mogli przyjrzeć się z bliska agawie, wężowi zbożowemu, modliszce, straszykowi australijskiemu, ptasznikowi, skorpionom oraz żółwiom wodnym i lądowym.

• Modele popularnych roślin

• W dniu 5 stycznia podczas zajęć Kółka Biologicznego, uczniowie wykonywali modele popularnych roślin zielnych z wykorzystaniem długopisów 3D. Dzięki takim zajęciom uczniowie poznają nazwy i utrwalają morfologię wybranych rodzimych gatunków roślin zielnych i krzewinek.

• Pierniczki świąteczne  z użyciem długopisów 3D

• W dniu 16 grudnia 2022 roku uczniowie klasy IV w ramach godziny wychowawczej, wykonywali swoje pierwsze pierniczki świąteczne  z użyciem długopisów 3D. Dzieci zapoznały się z zasadą ich działania, rodzajem stosowanych filamentów oraz możliwymi technikami wykonywania i wypełniania modeli.

• Konkursu na najlepszy, biologiczny model komórki: roślinnej, zwierzęcej, bakteryjnej lub grzybowej

• W dniu 9 grudnia 2022 podczas apelu szkolnego, wybrane prace uczniów klasy V wykonane w ramach konkursu na najlepszy, biologiczny model komórki: roślinnej, zwierzęcej, bakteryjnej lub grzybowej, zostały nagrodzone i zaprezentowane uczniom i nauczycielom z naszej szkoły. Wszystkie wykonane prace cechowały się starannością, dbałością o szczegóły i pomysłowością.  Laureatom i uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!

• Lego Spike Essential w ramach projektu "Laboratoria przyszłości"

• W dniu 7 listopada w klasie VI a dzień później w klasie V w ramach lekcji techniki odbyły się zajęcia z wykorzystaniem klocków Lego Spike Essential w ramach projektu "Laboratoria przyszłości". Uczniowie wykonywali różne konstrukcje wg instrukcji, a także według własnej inwencji twórczej. Odbyły się także wyścigi zbudowanych pojazdów. Wszyscy bawili się znakomicie.

Nasi ukraińscy uczniowie z klasy 4OP w ramach lekcji matematyki również odbyli cykl zajęć z klockami lego, długopisami 3D, a także budowali obwody elektryczne wykorzystując do tego specjalne zestawy.