Oddziały Przedszkolne w Brzegach brały udział w projekcie „BohaterOn”
Realizacja projektu „Bohateron” wpisuje się w podjęte działania przedszkola mające na celu wzmocnienie edukacji patriotycznej i historycznej.
W ramach projektu „Bohateron” dzieci 5 i 6 letnie z Oddziałów Przedszkolnych Szkoły Podstawowej w Grabiu, miały możliwość wzbogacić swoją wiedzę na temat Powstania Warszawskiego. Grupa zerowa obejrzała spektakl „Niebajka o Powstaniu Warszawskim” przygotowany przez teatr lalek Pracownia Za Piecem. Dzieci poznały opowieść o trudnych czasach wojny, historię Władka- harcerza należącego do tajnej grupy Zawiszaków, którego zadaniem było dostarczenie ważnej przesyłki dla dowództwa stacjonującego na Mokotowie. Dzieci miały możliwość zaobserwowania okresu wojny i teraźniejszości, gdzie
o bohaterstwie oraz patriotyzmie rozmawia już w dzisiejszych czasach dziadek Władek ze swoją wnuczką. Teatralna forma przybliżyła dzieciom historię, ukazała na czym dziś polega patriotyzm. Dlaczego należy pamiętać o Tych, którzy walczyli za wolność naszego kraju. Spektakl stał się wstępem do wielu ciekawych rozmów przeprowadzonych z dziećmi. Przedszkolaki wypowiadały się w jaki sposób rozumieją słowo patriotyzm, bohaterstwo. Dzieci miały możliwość oglądnięcia prawdziwego hełmu żołnierskiego. W realizację projektu zaangażowali się pracownicy przedszkola oraz rodzice. Zamysłem było stworzenie przesłania dla Powstańców w formie występu. Przygotowano odpowiednią scenerię, rodzice przygotowali stylizację dzieci. W efekcie dnia 23 XI 2022 roku przedszkolaki wystąpiły z przygotowanymi pieśniami patriotycznymi: „Warszawskie dzieci” oraz „Jest takie miejsce”, zaproszono też grupę młodszą.
W ramach projektu oraz współpracy lokalnej, 28 XI 2022 roku dzieci wystąpiły
w Campusie Misericordiae w Brzegach w łączącym przygotowane wcześniej przedstawienie patriotyczne związane ze Świętem Niepodległości 11 Listopada z wystąpieniem na cześć upamiętnienia Powstania Warszawskiego i jego Bohaterów.
Przesłanie pod hasłem „Pamiętamy” zostało zamieszczone na stronie internetowej projektu „BohaterON”.