• Lego Spike Essential w ramach projektu "Laboratoria przyszłości"

          • W dniu 7 listopada w klasie VI a dzień później w klasie V w ramach lekcji techniki odbyły się zajęcia z wykorzystaniem klocków Lego Spike Essential w ramach projektu "Laboratoria przyszłości". Uczniowie wykonywali różne konstrukcje wg instrukcji, a także według własnej inwencji twórczej. Odbyły się także wyścigi zbudowanych pojazdów. Wszyscy bawili się znakomicie.

            Nasi ukraińscy uczniowie z klasy 4OP w ramach lekcji matematyki również odbyli cykl zajęć z klockami lego, długopisami 3D, a także budowali obwody elektryczne wykorzystując do tego specjalne zestawy.

        • Konkurs wiedzy o balladach Adama Mickiewicza
          • Konkurs wiedzy o balladach Adama Mickiewicza

          • Uwaga!

            Konkurs wiedzy o balladach Adama Mickiewicza zorganizowany z okazji 200-lecia polskiego romantyzmu rozstrzygnięty.

             

            I miejsce zajęła Maria Bielecka z kl.8 uzyskała 94%

            II miejsce zajęła Anna Jeleń z kl.7 uzyskała 85%

            III miejsce zajęła Emilia Stanek z kl. 8 uzyskała 84%

             

            Wyróżnienia:

            Natalia Lewandowska kl. 5 uzyskała 79%

            Aleksandra Adamiec kl.5 uzyskała 72%

             

            Pozostali uczestnicy:

            Kacper Nosek kl.8 uzyskał 69%

            Kinga Królik z kl.8 uzyskała 68%

            Emilia Wrona kl.7 uzyskała 67%

            Emilia Nosek kl.7 uzyskała 65%

            Anna Humaj kl.8 uzyskała 62%

            Gabriela Karkoszka kl.5 uzyskała 60%

            Miłosz Bielecki kl.7 uzyskał 48%

            Tomasz Kamiński kl.7 uzyskał 43%

            Oskar Popiel kl.5 uzyskał 15%

          • Dzień Postaci z Bajek

          • 4 listopada Samorząd Uczniowski zaprosił wszystkich uczniów do wspólnej zabawy z okazji przypadającego 5 listopada Dnia Postaci z Bajek.

            W szkole zaroiło się od księżniczek, rycerzy, piratów. Pojawiły się także postaci ze współczesnych bajek i filmów dla dzieci, m. in. Minionek, Harry Potter.

            Chętni mogli zrobić sobie zdjęcie w szkolnej bibliotece, która tego dnia zamieniła się w studio fotograficzne. Starsi uczniowie mogli sprawdzić się w roli fotografów, dzięki sprzętowi, który pozyskaliśmy w ramach rządowego projektu #Laboratoria Przyszłości

            #LaboratoriaPrzyszlosci

            Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii. Dzień postaci z bajek

          • Kampania Pomarańczowej Wstążki

          • W związku z Kampanią Pomarańczowej Wstążki w dniu 3 listopada uczniowie klasy 3  reprezentowali naszą szkołę w gminie Wieliczka podczas gry terenowej "W poszukiwaniu siebie... jesteś dobry, jesteś mądry, jesteś ważny". Gra odbyła się w Parku Adama Mickiewicza w wieliczce, gdzie uczniowie pokonywali wyznaczone na mapie przeszkody oraz zadania, zdobywając punkty w postaci piór, które umieszczali na skrzydłach lidera grupy. Na koniec dzieci otrzymały dyplomy i nagrody za aktywne uczestnictwo w zabawie.

        • Wyjście na cmentarz
          • Wyjście na cmentarz

          • W ostatnich dniach uczniowie naszej szkoły pod opieką wychowawców odwiedzali pobliski cmentarz - miejsce spoczynku bliskich nam zmarłych. Spacer alejkami cmentarza wprowadził uczniów w nastrój zadumy i refleksji. Dzieci pomodliły się  i zapaliły znicze na grobach bliskich oraz pod pomnikiem patrona naszej szkoły - Macieja Szarka.

        •  Benefis naszej rodziny
          • Benefis naszej rodziny

          • Szanowni Rodzice,

             

            Nasza szkoła przystąpiła do kampanii społecznej Benefis naszej Rodziny. W ramach kampanii, zainicjowanej przez Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych „Solny Gwarek”,a finansowanej z budżetu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej, zostaną przeprowadzone zajęcia edukacyjne dla uczniów (wybrane klasy). Ich celem jest wzmacnianie u dzieci szacunku do rodziców i innych członków rodziny oraz poszukiwanie takich sposobów spędzania czasu razem, aby troszczyć się o wzajemne relacje.

             

            Wiemy, że dla dzieci najważniejsi są rodzice, rodzina. Widzimy to nie tylko w naszej codziennej pracy z nimi, potwierdzają to również badania prowadzone w całej Polsce.

            W ramach kampanii zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w konkursie, którego cele, a również zaproponowana forma, wydają się szczególnie ważne, potrzebne i atrakcyjne.

            Konkurs polega na przygotowaniu i przeprowadzeniu „święta rodziny”, czasu, w którym zarówno dzieci, rodzice, jak i inni członkowie rodziny (babcie, dziadkowie, wujkowie i ciocie) mogą przeżyć radość ze wspólnego, rodzinnego bycia wyjątkowym, poczuć siłę relacji, które dają poczucie bezpieczeństwa, ujawnić (odkryć) talenty i twórcze zaangażowane.

             

            Nagrodą za udział w konkursie z pewnością będzie satysfakcja ze wspólnego budowania silnej, kochającej się rodziny, ale także możliwość otrzymania karty podarunkowej do zrealizowania

            w dowolnym sklepie.

             

            Do zdobycia jest główna nagroda o wartości 2 000 zł, kilkanaście kart podarunkowych o wartości 1000, 500, 250 zł oraz 20 wyróżnień w postaci gier planszowych.

             

            Regulamin konkursu dostępny jest na stronie internetowej kampanii: benefisrodzin.pl

             

            UWAGA:

            Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do dnia: 09.11.2022r. przez Koordynatora kampanii na terenie naszej szkoły Panią Bożenę Kowalczyk, pedagoga szkolnego.

             

            Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na spotkanie informacyjne online w dniu 3 listopada 2022r. o godzinie 17.30. Link do spotkania: https://zoom.us/j/99893502584

             

             

          • Klasy 1B oraz 2OP na zajęciach na Politechnice Krakowskiej.

          • Dnia 26 października uczniowie klas 1B oraz 2 OP wzięli udział w zajęciach na Politechnice Krakowskiej w ramach projektu Laboratorium Małego Inżyniera - moduł 3 - moduł transportowy i inżynierii wiatrowej. W ten moduł zostały połączone dynamika ruchu transportowego z aerodynamiką.

            Zajęcia odbywały się w dwóch częściach. Jedna część, to zajęcia w ramach symulatora ruchu tramwaju - pobudzające wyobraźnię, rozbudzające ciekawość poznawczą z zakresu nauk technicznych. Przeprowadzana w ramach modułu symulacja zjawisk niebezpiecznych w ruchu drogowym pozwoliła na urealnienie zasad bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym oraz pozwoliła na wizualizację następstw niebezpiecznych zachowań. Po przyśpieszonym kursie teoretycznym, uczniowie mieli możliwość kierowania tramwajem dzięki pierwszemu w Polsce symulatorowi tramwaju NG T6.  Było to dla nich bardzo ciekawe doświadczenie, gdyż jazda tramwajem odbywała się w ruchu ulicznym w mieście. Uczniowie mieli również możliwość wykonać rysunek techniczny tramwaju, odbył się konkurs na najładniejszy tramwaj.

            Część druga zajęć odbywała się  w tunelu aerodynamicznym.  Zajęcia pozwoliły na podniesienie zdolności manualnych i funkcji motorycznych, a poprzez budowę konstrukcji odpornych na oddziaływanie wiatru rozbudziła także wyobraźnię i ciekawość inżynierską.

            Podczas tych zajęć poznaliśmy podstawy teorii z zakresu aerodynamiki, aby uczniowie mogli zrozumieć obserwowane zjawiska. Uczniowie podzieleni na grupy, budowały z klocków budowle, które następnie w tunelu aerodynamicznym zostały poddane działaniom siły wiatru. Zarówno budowanie jak i obserwacja zachodzących zjawisk była dla dzieci równie ekscytujące, każda grupa dopingowała swoją budolę. Niestety niszczycielska siła wiatru, prędzej czy później, powaliła wszystkie konstrukcje.

            Projekt „Laboratorium Małego Inżyniera” współfinansowany ze środków:

             - Fundusze Europejskie Wiedza Edukacja Rozwój

            - Unia Europejska Europejski Fundusz Społeczny

            - Rzeczpospolita Polska

        • Wycieczka do Teatru Współczesnego w Krakowie
          • Wycieczka do Teatru Współczesnego w Krakowie

          • We wtorek 25 października udaliśmy się (uczniowie klasy 7 i 8) na wycieczkę do Teatru Współczesnego w Krakowie. Obejrzeliśmy spektakl „Dziady”, który dostarczył nam niezapomnianych wrażeń. Wiele efektów dźwiękowych i świetlnych pozwoliło nam emocjonalnie wczuć się w oglądane przedstawienie.

            Aktorzy spisali się na medal, a Guślarzowi nawet udało się nas rozbawić w kilku momentach. Powspominaliśmy przy okazji spektakl klasowy, który organizowaliśmy na lekcji języka polskiego w zeszłym roku, myśmy wypadli tylko odrobinę gorzej niż aktorzy z Teatru Współczesnego.

            Później spacerkiem poszliśmy do Galerii Kazimierz, gdzie zjedliśmy lunch w restauracji Pod Dwoma Złotymi Łukami. Gdy skończyliśmy konsumować nasze posiłki, Pan Zych udzielił nam szybkiego kursu języka migowego. Teraz niektórzy z nas mogą się porozumiewać bez słów, dzięki znajomości podstawowych zwrotów. Większość uczniów była bardzo zadowolona z wycieczki i już nie może doczekać się kolejnej.

            Uczennica klasy ósmej

            M.B.

          • Magiczny Domek

          • Dnia 20 października, uczniowie klas 1,2,3 oraz oddziału przygotowawczego wzięli udział w wycieczce do Magicznego Domku w Głogoczowie. W trakcie tej wycieczki odkryliśmy tajemnice Magicznego Domku takie jak Kącik Babci Lalki, w którym znajdowała się kolekcja zabytkowych zabawek, Magiczny Salonik pełen skarbów, kolorowych kamieniczek, niezwykłych skrytek oraz Interaktywne drzewo z ukrytymi zabawami edukacyjnymi. Ponadto zwiedziliśmy Tajemniczy Ogród, w którym czekało na nas wiele ciekawych atrakcji. Nie ominęła nas również strefa zabawy Frajdo, gdzie mogliśmy spróbować swoich sił w poruszaniu się na szczudłach! Uczestniczyliśmy także w warsztatach plastycznych, podczas których tworzyliśmy figurki z ziemniaka oraz malowaliśmy drewniane domki, które mogliśmy podarować najbliższym.

        • Wycieczka do Zoltar Park
          • Wycieczka do Zoltar Park

          • W dniu13 pździernika odbył się wyjazd integracyjny klasy VII do Centrum rozrywki Zoltar Park. Uczniowie wraz z opiekunami uczestniczyli w grze ruchowej "Laser tag" ,przeszli przez labirynt luster i odwiedzili salon gier.

            Galeria zdjęć - kliknij Zoltar Park

          • Wyniki konkursu szkolnego „Maciej Szarek- patron naszej szkoły”

          • W konkursie wzięło udział 21 uczniów. Spośród nich jury, w skład którego wchodzili
            nauczyciele i pracownicy szkoły, wyłoniło zwycięzców.
            W kategorii klas I-III:
            Miejsce I- Maria Szewczyk z kl. III
            Miejsce II- Iga Bratek z kl. II
            Miejsce III- Milena Sporysz z kl. II.
            W kategorii klas IV-VIII:
            Miejsce I- Kacper Kalisz z kl. IV
            Miejsce II- Anna Humaj z kl. VIII
            Miejsce III- Aleksandra Grodowska z kl. VII
            Nagrody dla zwycięzców w postaci bonów do salonu Empik ufundowała Rada Rodziców.
            Pozostali uczestnicy konkursu:
            KL. I
            KASIA KAMIŃSKA
            KORNELIA PERDAŁ
            IGOR STASIOWICZ
            MAJA TURCHAN
            PAWEŁ WAŚ
            LEON SKONECZNY
            KL. II
            ANIA BIELECKA
            OLA NOWAK
            KL. III
            KACPER STANEK
            KINGA LISZKA
            KL.IV
            PIOTR GRODOWSKI
            SZYMON WOŹNICA
            KL. V
            JAKUB SZEWCZYK

            KL. VI
            EMILIA CHWAJA
            KL. VIII
            DAWID SERWATKA

          • Wycieczka do Kopalni Guido w Zabrzu

          • W dniu 27 września, uczniowie klas 4,5,6,7,8 wzieli udział w wycieczce do Kopalni Guido w Zabrzu. Przewodnik przywitał się z nami słowami, którymi witają się górnicy – „szczęść Boże”. Była to bardzo interesująca wyprawa. Oglądając maszyny takie jak kombajny górnicze, słuchając ich odgłosów zobaczyliśmy jak wygląda praca górnika oraz jak bardzo jest niebezpieczna i ciężka.Zwiedzanie Kopalni Guido zakończyliśmy w budynku nadszybia, gdzie w sklepiku czekały na nas górnicze, śląskie pamiątki.

            Galeria zdjęć - kliknij Kopalnia Guido

        • WYPRAWKA DLA KLASY 1
          • WYPRAWKA DLA KLASY 1

          • Podręczniki i ćwiczenia uczeń wypożycza ze szkoły.
            Kupujemy tylko do religii.
            • zeszyt w kolorową trójlinię A4 (32-kartkowe)
            • zeszyt w kratkę A4 (32-kartkowe)
            Piórnik
            • 2 ołówki HB
            • gumka
            • temperówka z pojemniczkiem
            • kredki ołówkowe trójkątne min. 12 kolo-
            rów (np. Bambino, Astra)
            • plastelina min. 12 kolorów
            • linijka mieszcząca się w piórniku
            • nożyczki z zaokrąglonymi końcami – dobrze tnące
            • klej w sztyfcie (najlepiej AMOS Glue Stick
            Plastyczne

                   • blok rysunkowy biały
                   • blok techniczny biały i kolorowy A3, A4
                    • kredki woskowe  ,papier kolorowy

                         • farby plakatowe min. 10 kolorów
                         • pędzle: cienki, gruby
                         • pojemniczek na wodę
                         • teczki z gumką A4 – 2 szt.

                         • chusteczki wyciągane – 1 pudełko
             Szatnia
            • wygodne, sportowe buty na zmianę
            (z gumową podeszwą)w podpisanym worku
            • worek ze strojem na W-F (gładka biała koszulka, krótkie spodenki lub getry, lub cienkie
            spodnie dresowe)

            Uroczystości szkolne
            • strój galowy (Dziewczynki: biała bluzka, granatowa lub czarna spódniczka. Chłopcy: biała koszula, czarne lub granatowe spodnie- eleganckie buty
            Przybory prosimy podpisać. Uczniowie posiadają szafki indywidualne, w których będą znajdować się ich przybory.

        • KATECHIZMY
          • KATECHIZMY

          • Katechizmy na rok szkolny 2022/2023

            Klasa I
            Podręcznik z ćwiczeniami: „Bóg jest naszym Ojcem”                                                             Autorzy: ks. T. Panuś, ks. A. Kielian, A. Berski
            Wydawnictwo św. Stanisława BM, Kraków

            Klasa II
            Podręcznik z ćwiczeniami: „Jezus jest naszym Zbawicielem”
            Autorzy: ks. T. Panuś, ks. A. Kielian, A. Berski
            Wydawnictwo św. Stanisława BM, Kraków

            Klasa III

             Podręcznik z ćwiczeniami  „Jezus przychodzi do nas
            Autorzy: ks. T. Panuś, ks. A. Kielian, A. Berski
            Wydawnictwo św. Stanisława BM, Kraków

            Klasa IV
            Podręcznik: „Słuchamy Pana Boga”
            Autorzy: ks. T. Panuś, ks. A. Kielian, A. Berski
            Wydawnictwo św. Stanisława BM, Kraków

            Klasa V
            Podręcznik: „Jezus dla człowieka”
            Autorzy: ks. T. Panuś, ks. A. Kielian, A. Berski
            Wydawnictwo św. Stanisława BM, Kraków

            Klasa VI
            Podręcznik „Kościół dla człowieka”
            Autorzy: ks. T. Panuś, ks. A. Kielian, A. Berski
            Wydawnictwo św. Stanisława BM, Kraków

            Klasa VII
            Podręcznik: „ Duch Święty darem dla człowieka”
            Redakcja: ks. Tadeusz Panuś, ks. Andrzej Kielian, Adam Berski
            Wydawnictwo św. Stanisława BM, Kraków

            Klasa VIII
            Podręcznik: „Żyjemy w miłości Boga”
            Autorzy: ks. T. Panuś, R. Chrzanowska, M. Lewicka
            Wydawnictwo św. Stanisława BM, Kraków

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Macieja Szarka w Grabiu
      • (012) 251-13-31
      • Szkoła Podstawowa im. Macieja Szarka, Grabie 2, 32-002 Węgrzce Wielkie Poland
      • Aleksandra Cnota-Mikołajec, adres e-mail: aleksandra@eduodo.pl
    • Logowanie