Dnia 8 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca odzyskanie przez Polskę niepodległości. Uczniowie przygotowali program artystyczny.
Akademia z okazji 11 Listopada
- 25
Wycieczka klasy VII i VIII do Nowohuckiego Centrum Kultury
Dnia 25 października 2024 roku odbyła się wycieczka klasy 7 i 8 do Nowohuckiego Centrum Kultury, na spektakl pod tytułem: „Dziady cz. II” Adama Mickiewicza. Dziady to obrzęd słowiański, poświęcony obcowaniu z duchami zmarłych przodków. Osobiście, przedstawienie bardzo mi się podobało i uważam, że pomogło utrwalić nam lekturę. Po skończonym występie, uczniowie udali się do restauracji Przestrzenie Nowohuckie & Gruba Buła, która znajduje się w tym samym budynku na poziomie -1, aby coś zjeść. Wiele z nas, pokusiło się na pizze oraz burgery, chociaż w menu mogliśmy znaleźć szeroki wybór między innymi wszelakich deserów, koktajli a także frytki i inne. Wszystko było bardzo smaczne i z pewnością, jeszcze nie raz nasza szkoła odwiedzi ściany tego budynku.
3
Nasza szkoła bierze udział w akcji SZKOŁY PEŁNE TALENTÓW LIDLA
INFORMACJA dla Oddziałów Przedszkolnych
W Oddziałach Przedszkolnych w Brzegach we wtorek 27.08.2024r. o godzinie 17:00 odbędzie się zebranie z rodzicami a w środę 28.08.2024r. od 10:00 do 12:00 będą zorganizowane zajęcia adaptacyjne dla nowoprzyjętych dzieci. ZAPRASZAMY!
W Oddziałach Przedszkolnych w Grabiu w czwartek 29.08.2024r. o godzinie 16:00 odbędzie się zebranie z rodzicami a w piątek 30.08.2024r. od 10:00 do 12:00 będą zorganizowane zajęcia adaptacyjne dla nowoprzyjętych dzieci. ZAPRASZAMY!
Wyprawka dla klasy 1
Podręczniki i ćwiczenia uczeń wypożycza ze szkoły. Kupujemy tylko do religii.
• zeszyt w kolorową trójlinię A4 (32-kartkowe)
• zeszyt w kratkę A4 (32-kartkowe)
Piórnik
• 2 ołówki HB
• gumka
• temperówka z pojemniczkiem
• kredki ołówkowe trójkątne min. 12 kolorów (np. Bambino, Astra)
• plastelina min. 12 kolorów
• linijka mieszcząca się w piórniku
• nożyczki z zaokrąglonymi końcami – dobrze tnące
• klej w sztyfcie (najlepiej AMOS Glue Stick)Proszę nie kupować na razie pióra do pisania.
Plastyczne• blok rysunkowy biały
• blok techniczny biały i kolorowy A3, A4
• pastele olejne- papier kolorowy
• farby plakatowe min. 10 kolorów
• pędzle: cienki, gruby
• pojemniczek na wodę
• teczki z gumką A4 – 2 szt.
• chusteczki wyciągane – 1 pudełko
Szatnia
• wygodne, sportowe buty na zmianę
(z gumową białą podeszwą)w podpisanym worku
• worek ze strojem na W-F (gładka biała koszulka, krótkie spodenki lub getry, lub cienkie spodnie dresowe)
Uroczystości szkolne
• strój galowy (Dziewczynki: biała bluzka, granatowa lub czarna spódniczka. Chłopcy: biała koszula, czarne lub granatowe spodnie- eleganckie buty
Przybory należy podpisać.
Uczniowie posiadają szafki indywidualne, w których będą znajdować się ich przybory.
Informacja o bezpłatnych przejazdach
Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka informuje, że od 1 lipca 2024 r. uczniowie szkół
podstawowych z Gminy Wieliczka przez całe wakacje mogą korzystać z bezpłatnych przejazdów
pojazdami Komunikacji Miejskiej w Krakowie (linie miejskie oraz aglomeracyjne). Uczniowie w celu
skorzystania z przysługujących im uprawnień muszą posiadać przy sobie ważną legitymację szkolną.
Przypominamy, że linie Wielickiej Komunikacji Miejskiej: B2, D2, G1, G3, J1, R2, S1, W1, Z1,
P1, C1, K1 są bezpłatne dla uczniów szkół podstawowych przez cały rok.
Zakończenie roku szkolnego 2023/2024
21 czerwca 2024 roku odbyło się w naszej szkole uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024.
Najlepszym uczniom zostały wręczone świadectwa z wyróżnieniem, nagrody i dyplomy za osiągnięcia w nauce.Padło wiele miłych słów i podziękowań skierowanych do uczniów i nauczycieli. Wszystkim życzono odpoczynku i dobrych, spokojnych, pełnych wrażeń wakacji.
18
Pożegnanie z klasą ósmą
20 czerwca 2024 odbyło się w Naszej szkole pożegnanie z klasą ósmą. Mogliśmy obejrzeć program artystyczny przygotowany przez ósmą i siódmą klasę która żegnała swoich starszych kolegów i koleżanki. Uhonorowano dyplomami rodziców którzy szczególnie byli zaangażowani w życie szkoły.
19
Wycieczka do Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu
W dniu 13 czerwca odbyła się wycieczka klasy 7 i klasy 8. Celem wycieczki było budowanie świadomości patriotycznej i narodowej uczniów. Na wycieczce zwiedzaliśmy miejsce jednej z największych tragedii w historii ludzkości – Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau. Oświęcim powinien odwiedzić każdy człowiek. Dawny obóz koncentracyjny zrobił na odwiedzających duże wrażenie.
15
Dzień Pustej Klasy
W piątek, 7 czerwca w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Pustej Klasy. Podczas tego dnia uczniowie klasy III wybrali się na wycieczkę do Niepołomic, gdzie zobaczyli najważniejsze miejsca tego miasta: rynek, fontanna, park, Dąb Wolności Zamek Królewski, pomnik króla Kazimierza Wielkiego, a także zielone tereny rekreacyjne, czyli niepołomickie błonia, które są wspaniałym miejscem na spędzanie czasu wolnego. Klasa IIa i IIb wybrały się na plac zabaw, gdzie wspólnie wykorzystywali zasoby przyrody i tworzyli niesamowite obrazy, grali w bingo i szukali ciekawych owadów. Uczniowie klasy I zbierali elementy flory i dopasowywali je do palety barw, a także obserwowali chmury i próbowali je odtworzyć. Dzień pustej klasy był wyjątkowym doświadczeniem, które połączyło naukę z zabawą na łonie natury, rozwijając kreatywność i ciekawość świata.
7
Wycieczka do Karpacza
Nowa galeria Wycieczka do Karpacza została dodana do albumu fotograficznego
57
Program z wiadomości
Przy okazji omawiania na j.polskim tematów o dziennikarstwie nagrywaliśmy program z wiadomościami oto jeden z nich.
"Zemsta" Aleksandra Fredry - Oświadczyny Papkina
Uczniowie klasy siódmej w ramach cyklu lekcji związanych z omawianiem lektury "Zemsta" Aleksandra Fredry nagrywali w parach fragmenty tej komedii. Do realizacji zadań używali aparatu z funkcją nagrywania zakupionego w ramach projektu Laboratoria Przyszłości. To jeden z efektów naszych wysiłków.
Muzeum – Żywe muzeum obwarzanka w Krakowie
- 25
W dniu 12 kwietnia klasa VIII udała się na wycieczkę do Muzeum Obwarzanka w Krakowie.Najważniejszym punktem warsztatów było własnoręczne wykonanie obwarzanka według instrukcji. Uczniowie mogli śledzić, jak ich obwarzanki zostają obwarzone, a następnie wypieczone w piecu. Na zakończenie każdy otrzymał swój wyrób i mógł go skosztować.
Muzeum Przyrodniczego Instytutu Systematyki i Ewolucji Zwierząt oraz Museum Arcade, muzeum gier w Krakowie
- 10
W dniu 26.03.2024r. klasa 7 i 8 wybrały się na wycieczkę do Muzeum Przyrodniczego Instytutu Systematyki i Ewolucji Zwierząt oraz Museum Arcade, muzeum gier w Krakowie.
W muzeum przyrodniczym mogliśmy dowiedzieć się różnych ciekawostek i informacji na temat roślin i życia zwierząt. Obejrzeliśmy wystawę ze szczątkami mamutów odkrytych u podnóża Kopca Kościuszki w Krakowie, wystawę poświęconą chrząszczom, europejskiej faunie leśnej, wysokogórskiej i jaskiniowej, zobaczyliśmy największe kraby na świecie oraz fluorescencyjne minerały. Zwiedziliśmy wystawę "Woda - podstawa Życia na Ziemi", która dotyczyła gatunków charakterystycznych dla ekosystemów wodnych z różnych zakątków świata. Jednak najbardziej urzekła nas mała żywa małpka, która była bardzo urocza i chętnie pozowała nam do zdjęć.
Natomiast w muzeum gier spędziliśmy czas o wiele bardziej rozrywkowo. Mogliśmy bawić się i grać na różnych maszynach, wiele z nich pochodziło z czasów naszych rodziców, więc mogliśmy chociaż w małym stopniu poczuć się tak, jakbyśmy odbyli podróż w czasie do dzieciństwa naszych rodziców.
Z całej wycieczki uczniowie byli bardzo zadowoleni.
Uczennica klasy 7 Julia Sufin
Śniadanie wielkanocne w klasach 1-3
- 2
W dniu śniadania wielkanocnego dzieci przyszły do szkoły w odświętnych ubraniach. Zajęcia zaczynały się od wspólnego przygotowania sali. Nauczyciele przypominali o znaczeniu potraw i symboli, zachęcając dzieci do dzielenia się tradycjami z domów. Po przygotowaniach dzieci zasiadły przy stołach i zjadły wspólne śniadanie, pełne radości i śmiechu. Po śniadaniu dzieci z ruszyły na poszukiwania ukrytych jajek. Nie było łatwo, aby odnaleźć jajko dzieci musiały uporać się z matematycznymi łamigłówkami.
Śniadanie wielkanocne w klasach 1-3 było okazją do wspólnego posiłku, zabawy oraz cenną lekcją tradycji, kultury i wartości, które pozostaną z dziećmi na długo.
Powitanie wiosny
- 1
22 marca w naszej szkole odbyło się radosne powitanie wiosny, w którym aktywnie uczestniczyli uczniowie klas 1-3. Był to dzień pełen uśmiechów, kolorów i tradycji, które wspólnie pielęgnowaliśmy. Dni poprzedzające były pełne ekscytacji. Uczniowie własnoręcznie przygotowali podczas wiosenny gaik ,a wykorzystując różnorodne materiały, takie jak słoma, stare ubrania, bibuła i farby powstały kolorowe i różnorodne kukły, które dumnie prezentowaliśmy w dniu wydarzenia. Po krótkim powitaniu i wprowadzeniu w tradycję palenia Marzanny nadszedł czas na wiosenny gaik. Uczniowie, trzymając w rękach kolorowo przystrojone gałęzie, ustawili się w barwny korowód. Gałęzie ozdobione były wstążkami, kwiatami z bibuły.
Rekrutacja
REKRUTACJA 2024/2025
Przyjmowanie wniosków w sekretariacie Szkoły Podstawowej w Grabiu
od poniedziałku do piątku w godzinach 800 -1400
Archiwum Aktualności